22.06.2011

ANTWERPEN – De Provinciale Ontwikkelingsmaatschappij (POM) Antwerpen stelde vandaag in het provinciehuis haar nieuwe project Bedrijventerreinmanagement (BTM) voor aan bedrijven en gemeenten. Doel is om de samenwerking tussen bedrijven gevestigd op bedrijventerreinen te stimuleren en te coördineren.

De bedoeling van het hele project is het creëren van een positieve sfeer, de verbetering van het uitzicht van het bedrijventerrein, het verhogen van het duurzaam karakter en het versterken van contacten tussen de bedrijven. “Bedrijven staan nu eenmaal sterker als ze kunnen samenwerken", doet gedeputeerde Koen Helsen, tevens voorzitter van POM Antwerpen,de plannen uit de doeken.

  

Economische, sociale en ecologische voordelen

Het hoofddoel van BTM is de samenwerking tussen bedrijven stimuleren door de oprichting van nieuwe bedrijvenverenigingenen  de werking van nieuwe en bestaande bedrijvenverenigingen te onder-steunen en helpen uitbouwen. Hiervoor werkt POM Antwerpen samen met de deelnemende partijen zes thematische onderwerpen uit, zoals bijvoorbeeld energie, afval, mobiliteit en beveiliging.

De aangeboden acties bieden de bedrijven economische, sociale en ecologische voordelen.

“Samenwerking zorgt voor kosten-besparing door groepsaankopen, maar ook door het coördineren van het energieverbruik en afvalbeheer kunnen de kosten worden gedrukt én verkleinen de bedrijven hun ecologische voetafdruk”, aldus Koen Helsen.

 

Partners

POM Antwerpen zoekt naar bestaande bedrijvenverenigingen of bedrijven die een vereniging willen opstarten om deel te nemen in het project. Maar ook voor steden en gemeenten ligt hier een mooie opportuniteit: zij kunnen inhetkader van hun lokaal economisch beleid werken aan duurzame bedrijventerreinen. Momenteel engageerden de stad Lier, de gemeentes Boom en Malle en de vzw’s Bedrijvenpark Malle en Bewora (Wommelgem-Ranst)zich al om mee te stappen in het project. Ook met de vzw’s Bedrijvengroepering Rumst, Duwijckpark Lier en Bedrijvenpark Willebroek-Noord is POM in onderhandeling.

 

Bedrijvenverenigingen, bedrijven of gemeenten die interesse hebben of meer informatie wensen, kunnen terecht bij de projectmanagers Peter Carpentier op 03/240.68.35 (peter.carpentier@pomantwerpen.be) en Peter Van Bockland op 03/240.68.32 (peter.vanbockland@pomantwerpen.be).

POM | Antwerpen
Lange Lozanastraat 223
2018 Antwerpen
T 03 240 68 00
F 03 240 68 68